Aptallık Çağı - BELGESEL

Yönetmen : Franny Armstrong
Görüntü Yönetmeni : Franny Armstrong
Yapım : 2009, İngiltere , 89 dk.
Oyuncular:Jamila and Adnan Bayyoud , Alvin DuVernay , Piers Guy , Layefa Malini , Fernand Pareau , Pete Postlethwaite , Jeh Wadia

Aptallık Çağında, gelecek nesillerin bu çağı nasıl adlandıracağı sorgulanıyor: 21 yüzyıl tarihe, bütün bilimsel veriler ve çözümlerin ortada olmasına rağmen bu felakete izin veren insanların yaşadığı Aptallık Çağı olarak mı geçecek?
Film, 6 bağımsız hikayede anlatılan, tüketim, savaş, iklim değişikliği, petrol ve alternatifleri gibi temalardan oluşuyor. Drama, animasyon ve belgesel karışımı yapım, insanoğlunun aptallığıyla kaybedilen bir dünyaya eleştirel bir gözle bakıyor ve bizi çözüm üretmek için harekete geçmeye çağırıyor.
Filmin amacı bilinçlendirmeye yönelik büyük değişimin bir parçası olmak, hükümetleri dünyadaki sıcaklık oranını iki derece düşürerek sabitlemeleri ve gezegenimizi insanlar ve diğer canlılar için yaşanabilir hale getirmeleri için global emisyon düzeylerini azaltacak uluslararası bağlayıcı anlaşmalar yapmaya teşvik etmek olarak gerçekleştiriliyor.

Çalıştırdıktan sonra biraz bekleyin sonra yürütün...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder